CLIP IN vlasy
CLIP IN vlasy - nejšetrnější metoda k prodloužení vlasů
Příčesky, culíky
Příčesky a culíky z lidských i syntetických vlasů
Elektrické Grily
Elektrické grily Weber - záruka pohodlného grilování
Jungle Gym - dětská hřiště
Jungle Gym - dětská hřiště na zahradu
                                                        Doporučujeme:       účes POČÍTAČEM    CLIP IN vlasy    CLIP IN ofiny    Culíky a drdoly     e-mail:
 

Navrh ucesu pocitacem!

HISTORIE ÚČESŮ
Vývoj a trendy v účesech minulých století a tisíciletí...

Názory společnosti na vlasy se měnily a vyvíjely spolu s nadějemi, sny, potížemi a slávou té či oné doby. I ten nejžádanější účes své doby však nemusel být zrovna nejzdravějším nebo nejpřirozenějším vyjádřením krásy. Jestliže ve středověku byla módním hitem neuvěřitelně zdobná paruka nošená na čistě vyholené hlavě, která se dlouho nemyla, budiž. Šlo o uznávanou normu určité historické epochy.

 

Egypťané

V Egyptě před více než 4000 lety byla velice vyspělá kultura, astronomie, medicína, kosmetika apod. Lidé se v té době denně koupali, natírali oleji a mastmi, používali balzámy, parfémy a líčidla. Zvláštní péči věnovali úpravě vlasů. Krátce střižené vlasy s ofinou přidržovala stuha nad čelem, vlasy byly přimašťovány. Delší vlasy buď stočené do copánků a nebo volně rozpuštěné byly uprostřed rozděleny pěšinkou a hlavu pokrývala drahocenná látka nebo klobouček. Barva byla tmavá nebo obarvená rostlinnými barvivy na odstíny do červena. Používali vlásenky zhotovené z lidských vlasů, zvířecích chlupů a nebo rostlinných vláken. Zdobili se šperky (náramky, náhrdelníky, náušnice, prsteny a kruhy). V dnešní době je nejznámější účes Kleopatry.

Flétnistka z r. 1460 př. n. l. Harfistka kolem r. 1420 př. n. l

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázky účesů z filmů:

Řekové

Řekové byli vyspělí stavitelé, básníci, filozofové a umělci. Pořádali olympijské hry, kde sportovali, recitovali a zpívali. Svobodné řecké ženy se nesměly účastňovat veřejného života a ženy vůbec se měli starat o dům, děti, domácnost. Zakládaly si na zevnějšku, chodila k holiči a kadeřníkovi. Měly vyškolené otroky, kteří se starali o jejich zevnějšek. Vlasy na hlavě žen byly mírně zvlněné, uprostřed rozdělené pěšinkou, obloukem zakrývají spánky a na šíji mají utvořený uzel, který bylo možno vyčesat na temeno. Stuha nebo rouška přidržovala účes a opticky zmenšovala hlavu. Muži nosili krátké zvlněné vlasy rozčesané paprskovitě od svíru do stran. Kolem obvodu hlavy byly spoutány páskem a konce tvořily drobné lokýnky. Tváře měli hladce vyholené. V pozdějším období Řecka se hojně využívalo příčesů, zdobených čelenek apod. V období Řecka musel být účes přizpůsoben tvaru obličeje.

Účes řeckého mládence z let 700-150 př. n. l. Typický řecký účes Jiný řecký účes

Římané

Římská kultura se hlavně projevila kolem Středozemního a Černého moře, Jižní Anglie a také na území dnešního J. Slovenska.

Nejprve provdané ženy nosily přes účes závoje, které splývaly na ramena. S přibývající mocí se móda měnila. Účesy byly dekorativnější, bohatě zdobené šperky, květy, perlami. Vlasy byly vyčesány do vyšších uzlů s vyplétanými copy, které tvořily nad čelem čelenku. Původní tmavé vlasy se zesvětlovaly na blond a začaly se používat místo příčesů vlásenky. Každá žena měla více otroků, kteří se staraly o její zevnějšek.

Muži byli hladce vyholeni a krátce ostříhané vlasy měli sčesané do čela. V 1. století našeho letopočtu se začaly v Římě zase ženy objevovat prostě učesané a oblečené. Dlouhé hladké vlasy uprostřed rozdělené pěšinkou přikrývaly rouškou. Byly to první křesťanky.

Římský styl účesu z let 476 – 700 našeho letopočtu

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázky účesů z filmů:

Germáni

Muži měli dlouhé vlasy a dlouhé vousy, které byly ozdobou bojovníka. Na práci si je na temeni stahovali v uzel, po stranách a vzadu si splétali copánky, které omotávali kolem hlavy. Ženy nosily dlouhé hladké vlasy, které si v týle svazovaly. Barva vlasů byla ryšavá, oči modré, barva pleti světlá.

 

Slovani

Ženy nosily dlouhé vlasy uprostřed rozdělené pěšinkou, spletené do copů, které byly zdobeny. Používaly se čelenky, šperky, stuhy. Svobodné dívky používaly živé květy a věnečky. Starší ženy požívaly zavití (rouška).

Muži nosili plnovous nebo knír, dlouhé vlasy spadající na ramena (před křesťanstvím). Po křesťanství se začal nosit účes palceřík – vlasy ustřižené pod ušima, nosili svatováclavskou hranostajovou čapku. Po stranách čapky visely pruhy kůže zakončené drápky zvířete. Ženy po přijetí křesťanství si úpravu vlasů zjednodušovaly.

Románský styl – léta 800 až 1200

Autor: Ivana Mihelyová 

Čerpáno z knihy "Výtvarná výchova a základní techniky pro učební obor kadeřník,"
Lühr Gerhard

 

Navštivte zajímavé stránky:
HyperLink Žiješ, protože tě rodiče chtěli. Diskuse a příběhy na téma potrat
Clip in nasazovací vlásky v mnoha délkách a barvách za vynikající ceny!
HyperLink Čekáte nečekaně dítě? Linka pomoci je tu pro Vás - volejte bezplatně 800 108 000
Víte, co je po smrti? Prožil jsem klinickou smrt...

Komentářů: 17 Zobrazit komentáře
Přidejte svůj komentář:
Jméno:
Komentář:

PŘEDSTAVUJEME:
VLASY-IN.cz - vlasy a účesy 2015, fotogalerie
CLIP IN příčesky - dlouhé vlasy za skvělé ceny
Příběhy a diskuse o potratech, odborná poradna
Návrh účesů počítačem - přes internet


Fotogalerie účesů
HyperLink

Fotogalerie účesů
HyperLink

Vyzkoušejte:

Příčesky, culíky rovné i zvlněné
Příčesky na svatby, plesy, akce ale i na každodenní nošení! Příčesky, které z Vás rázem udělají dlouhovlásku. Jednoduché nasazení, velmi slušivé, vyrobené z pravých lidských vlasů nebo levnější syntetické
Dlouhé vlasy či melír za 5min?
Pomocí metody CLIP IN můžete získat dlouhé husté vlasy nebo melír velmi rychle! Sama si ráno nasadíte dle nálady a večer opět sundáte. Nabízíme 100% lidské vlasy v mnoha odstínech a délkách. Naleznete u nás i růžové či modré melíry pro scene holky. Výborné ceny!

Představujeme:
vlasy-in.cz

 Navrh ucesu pocitacem!


[CNW:Counter]


Design & foto - copyright ©2004-2015 svetucesu.com, e-mail studio@svetucesu.com
Budeme rádi, pokud nás upozorníte na technické problémy na podpora@svetucesu.com
Reklamní možnosti viz. REKLAMAKontakt
Všechna práva vyhrazena.