CLIP IN vlasy
CLIP IN vlasy - nejšetrnější metoda k prodloužení vlasů
Příčesky, culíky
Příčesky a culíky z lidských i syntetických vlasů
Elektrické Grily
Elektrické grily Weber - záruka pohodlného grilování
Jungle Gym - dětská hřiště
Jungle Gym - dětská hřiště na zahradu
                                                        Doporučujeme:       účes POČÍTAČEM    CLIP IN vlasy    CLIP IN ofiny    Culíky a drdoly     e-mail:
 

Navrh ucesu pocitacem!

Muži mají radši blondýnky
Co prozradí jednotlivé barvy vlasů...

Říká se, že muži milují blondýnky, berou si brunetky, ale zrzkám prý neodolá žádný. Čím je to způsobeno? Opravdu platí, že barva vlasů vyjadřuje nejen krásu, ale i osobnost a charakter ženy? Zřejmě ano, vždyť jinak bychom neměli tolik pádných důkazů z historie.

Historie

Například už v dávnověku používaly Egypťanky ke zvýraznění svých tmavých kadeří indigo, které vlasům dodávalo namodralý odstín. Oblíbená byla také hena nebo směs ořechových listů a kozího tuku, a to hlavně v Řecku. Naopak Římanky toužily zase po blonďatém účesu, který se v té době stal známkou bohatství. Zlaté lokny jako symbol nevinnosti byly v módě také v období renesance, ovšem zesvětlování vlasů pomocí síry a ledku mělo často za následek silné bolesti hlavy nebo i vypadávání vlasů. První chemické barvy vznikly teprve v roce 1907 a za tento objev vděčíme francouzskému chemikovi Eugénovi Schüllerovi.

Jak je vidět, snaha změnit přirozenou barvu vlasů je stará jako lidstvo samo. Není se ostatně čemu divit – psychologické výzkumy ukázaly, že ženy s výraznou barvou vlasů (ať už přirozenou nebo ne) jsou považovány za mladší, přitažlivější a více žádoucí. Navíc prý muži automaticky předpokládají, že žena s netradiční barvou vlasů je dobrou milenkou.

Podle některých pramenů spojují muži světlé vlasy s erotickým dobrodružstvím, černé kadeře v nich evokují tajuplnou a osudovou femme fatale, červené vlasy jim asociují vášeň a gejzír emocí, zatímco hnědé domácí pohodu.

 

Blondýnky

Blondýnky jsou obecně považovány za velice atraktivní – hříva světlých vlasů prostě upoutá pozornost za všech okolností. Potvrdila to i skupina německých vědců, která zjistila, že přírodní blondýnky a také zrzky produkují šestkrát více feromonů než hnědovlásky, takže mají největší sex-apeal a jsou tím pádem pro muže nejpřitažlivější. Blondýnkám je zároveň připisována mírná a klidná povaha. Jsou prý velice romantické, citlivé, na druhou stranu dokáží být i rozmarné a poněkud přelétavé, ale i neskutečně naivní.

Brunetky

Brunetky naproti tomu jsou prý mazané a nikdy u nich přesně nevíte, co si myslí. Mohou ze sebe klidně udělat „hloupou blondýnu“, ale přitom moc dobře znají všechny mužovy myšlenky, přání a fantazie. Brunetky jsou podle vědců velice vášnivé a spíše než něha, tolik vlastní blondýnkám, je pro ně příznačná smyslnost. Ženám s tmavými vlasy to prý ale také skvěle myslí a dokáží se vyrovnat mužům i na poli intelektuálním – snad proto jim dávají přednost spíše muži typu „vědátor“.

Zrzky

O zrzkách se tvrdí, že jsou výjimečné, a je to úplná pravda. Vynikají hlavně svým temperamtem, ohnivou povahou a živelností, které mají na rozdávání. V každém případě nikdy nejsou nudné. Ba naopak dokáží lecčím překvapit, jsou za všech okolností své a mají zvláštní osobité kouzlo. Platí to samozřejmě hlavně pro přírodní zrzky, ale podobné vlastnosti se automaticky předpokládají také u žen s chemickou barvou. Věděli to už staří Římané, a proto si jejich ženy barvily vlasy henou, aby docílily zrzavého nádechu.

A jaké vlasy jsou pro muže nejatraktivnější?

Nejatraktivnější jsou přitom podle průzkumu časopisu Young Look blondýnky, kterým dává přednost 46 % mužů, černovlásky upřednostňuje 22 % mužů, brunetky 17 % a rusovláskám neodolá 10 % mužů. U žen naopak na plné čáře vítězí muži s tmavými vlasy, a to ve 34 % případů.

 

A jaké vlasy mají české ženy?

Unikátní průzkum značky Sunsilk, do kterého se zapojilo celkem 6152 žen z celé České republiky, ukázal, že nejvíce je u nás hnědovlásek (30 %) a blondýnek (12 %), následují ženy s mahagonovými odstíny vlasů (8 %), zrzky (4 %) a černovlásky (4 %). Zbývajících 40 % českých žen má na vlasech melír, přičemž převládají světlé odstíny vlasů (nejčastější je kombinace hnědé a blond nebo směs blond odstínů). Při barvení, odbarvování a melírování se většina žen svěruje do péče kadeřníka, pouze 20 % žen si vlasy barví samo. Zajímavé je zjištění, že nejvíce blondýnek je u nás v Pardubickém kraji a nejčastěji pracují jako sekretářky. Naopak hnědovlásky jsou nejčastěji zastoupeny v kraji Olomouckém a mezi prodavačkami. Černovlásky najdeme ponejvíce ve Zlíně a okolí a jsou v domácnosti, zatímco zrzky se nejvíc vyskytují v Praze a mezi učitelkami. Celkově je se svými vlasy spokojeno pouze 38 % žen, dalších 60 % žen touží své vlasy změnit. Rovné vlasy má 62% žen kolem nás, z nichž nejvíce pracuje jako účetní a prodavačky. Ženy s melírovanými vlasy pracují nejčastěji v bance nebo v marketingu. Průzkum dále ukázal, že Češky mají vlasy spíše delší (20 % dlouhé a 44 % polodlouhé). Krátké vlasy má asi třetina žen, což je stejné množství jako těch, které mají vlasy vlnité nebo kudrnaté. Právě vlnité kadeře jsou velkým snem 56% žen. Z preferovaných barev je stejnou měrou zastoupena hnědá i blond (obojí 30 %).

Perlička

Věřte nebo ne, v péči o vlasy pomáhá prý i Měsíc a jednotlivé jeho fáze. Například novoluní je obzvláště vhodné pro péči o tmavé vlasy a barvení tmavými barvami, zatímco o světlé vlasy se vyplatí pečovat za úplňku.

 

Zdroj: Sunsilk

Navštivte zajímavé stránky:
HyperLink Žiješ, protože tě rodiče chtěli. Diskuse a příběhy na téma potrat
Clip in nasazovací vlásky v mnoha délkách a barvách za vynikající ceny!
HyperLink Čekáte nečekaně dítě? Linka pomoci je tu pro Vás - volejte bezplatně 800 108 000
Víte, co je po smrti? Prožil jsem klinickou smrt...

Komentářů: 24 Zobrazit komentáře
Přidejte svůj komentář:
Jméno:
Komentář:

PŘEDSTAVUJEME:
VLASY-IN.cz - vlasy a účesy 2015, fotogalerie
CLIP IN příčesky - dlouhé vlasy za skvělé ceny
Příběhy a diskuse o potratech, odborná poradna
Návrh účesů počítačem - přes internet


Fotogalerie účesů
HyperLink

Fotogalerie účesů
HyperLink

Vyzkoušejte:

Příčesky, culíky rovné i zvlněné
Příčesky na svatby, plesy, akce ale i na každodenní nošení! Příčesky, které z Vás rázem udělají dlouhovlásku. Jednoduché nasazení, velmi slušivé, vyrobené z pravých lidských vlasů nebo levnější syntetické
Dlouhé vlasy či melír za 5min?
Pomocí metody CLIP IN můžete získat dlouhé husté vlasy nebo melír velmi rychle! Sama si ráno nasadíte dle nálady a večer opět sundáte. Nabízíme 100% lidské vlasy v mnoha odstínech a délkách. Naleznete u nás i růžové či modré melíry pro scene holky. Výborné ceny!

Představujeme:
vlasy-in.cz

 Navrh ucesu pocitacem!


[CNW:Counter]


Design & foto - copyright ©2004-2015 svetucesu.com, e-mail studio@svetucesu.com
Budeme rádi, pokud nás upozorníte na technické problémy na podpora@svetucesu.com
Reklamní možnosti viz. REKLAMAKontakt
Všechna práva vyhrazena.